Kam pro léky ve svátek?

Nápis lékárna
ilustrační foto

OLOMOUCKÝ KRAJ – Ve čtvrtek 28. září si připomínáme Den české státnosti a na tento den připadá státní svátek. Podle zákona budou v tento den zavřeny i větší obchody, kam se však vydat pro léky, pokud je akutně potřebujete? Olomoucký kraj zajistil, že v každém okrese bude otevřena jedna lékárna.

Většina lékáren otevře na čtyři hodiny. Například v Šumperku bude k dispozici Lékárna AVE, v Prostějově lidé nakoupí potřebné léky v Centru zdraví a v Olomouci bude v provozu nonstop výdejna léků ve Fakultní nemocnici. Kraj na sváteční provoz lékáren přispívá ze svého rozpočtu.Lékárny, které budou v tento den otevřeny v jednotlivých okresech a jejich otevírací dobu najdete v tabulce pod článkem. „Sváteční otevírací doba lékáren bude ve většině případů od devíti do třinácti hodin, aby si lidé mohli léky zakoupit bez problému i během svátku,“ vysvětlil náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast zdravotnictví Dalibor Horák. Kraj na sváteční provoz lékáren přispívá ze svého rozpočtu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém krajia žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.