V Otinovsi na Prostějovsku vybuchl rodinný dům. V jeho troskách zahynul člověk

Fotky Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

PROSTĚJOVSKO – Včera krátce po polední vybuchl rodinný dům v Otinovsi na pomezí okresů Prostějov a Blansko. V jeho troskách zahynul zřejmě majitel domu. Policisté vyšetřují příčiny této tragické události, jednou z verzí je neopatrná manipulace se zábavní pyrotechnikou.

Na místo výbuchu zamířilo několik jednotek hasičů z okolí, policie i záchranáři. Posledně jmenovaní už bohužel neměli co na práci, podle ČTK asi 20 metrů od pravděpodobného místa výbuchu našli mrtvého muže. Policie předpokládá, že šlo o majitele objektu a provozovatele prodejny se zábavní pyrotechnikou. Někdo další nebyl zraněn. „Poškozeným a pozůstalým poskytovali na místě pomoc naši krizoví interventi, kteří jim byli k dispozici,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Hasiči museli zlikvidovat požár střešní konstrukce a přístaveb. „Likvidujeme také požár střešní konstrukce a přístaveb. Součinnostně spolupracujeme s posádkami ZZS na místě, ti provádí komunikaci s obyvateli, některé osoby z preventivních důvodů prošli kontrolou zdravotníků na místě,“ uvedli na síti X hasiči.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Při explozi bylo poškozeno několik domů v okolí, především okna a střechy. Hmotná škoda nebyla doposud stanovena. Příčina a okolnosti této tragické události vyšetřuje policie, jednou z vyšetřovacích verzí je neopatrná manipulace se zábavní pyrotechnikou. „Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin obecné ohrožení z nedbalosti,“ dodala Zajícová.

Poškozený dům v okolí