Prodávali věci za pár stovek, podvodníci jim vysáli účty

laptop
Ilustrační foto Pixabay

HRANICE, PŘEROV – Podle serveru ČT24 přišli lidé při kybernetických podvodech jen za loňský rok až o dvě miliardy korun. V těchto dnech se k nim zařadila i žena, která se obrátila na hranické policisty a muž, který přišel na přerovské od obvodní oddělení. Oba prodávali na internetu věci za pár stovek a podvodníci jim vysáli účty.

Poslední zářijový den se na hranické policisty obrátila žena, která jim řekla, že na internetovém prodejním portále nabízela k prodeji mimo jiné mimi vak a dětské stupátko na kočárek. Ozvaly se jí dvě zájemkyně. Jedna z nich jí poslala podvržený odkaz na Balíkovnu a druhá na přepravní společnost GLS. Žena na obou odkazech, vyplnila všechny potřebné údaje k platební kartě. „Vzápětí ale zjistila, že přišla o veškeré finance v hodnotě 200 000 Kč,“ sdělila policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Na přerovské obvodní oddělení policie přišel o den později muž, který podobným způsobem přišel také o nemalou částku. Na platformě Bazoš nabídl k prodeji dětské kolo za 200 korun. Ozvala se mu zájemkyně, vystupující pod jménem Anna a nabídla mu, že zařídí dopravu a peníze mu pošle na účet. Muž jí poslal své číslo účtu a přišel mu odkaz na rádoby přepravní společnost, kde si měl vyzvednout své peníze. Proklikal se až k přihlášení ke svému účtu a zadal zde přihlašovací údaje. Při dokončování pokynů se mu ale něco nezdálo a ze stránek odešel. „Bohužel již ale bylo pozdě, protože po kontaktování banky zjistil, že mu odešly neschválené platby v předběžné výši 140 000 Kč,“ doplnila Zajícová.