Vlaky mezi Zábřehem a Jeseníkem budou mít více vagónů

Nádraží Zábřeh
Ilustrační foto

OLOMOUCKÝ KRAJ – Pokud cestujete vlakem mezi Zábřehem a Jeseníkem, měli byste mít od nového jízdního řádu více pohodlí. Hejtmanství se totiž domluvilo s Českými drahami na zvýšení počtu vagónů, které na trase jezdí.

„Od prosince bude mít každá souprava spěšného vlaku nejméně tři vagóny, v některých případech rovnou pět. Posílení o jeden vůz navíc se bude týkat všech spěšných spojů na trati Zábřeh – Jeseník a zpět,“ vysvětlil Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast dopravy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Změna začne platit od 10. prosince, kdy vstoupí v platnost nové jízdní řády. Kraj změnu vyjednal s Českými drahami a Ministerstvem dopravy. Navýšení každého spoje o jeden vagón se výrazně projeví na kapacitě obsluhované trati. Třívozová souprava nabídne 240 míst k sezení a přepraví 18 jízdních kol, což je o třetinu více než dosud. Maximálně může jeden spoj obsluhovat pět vagónů.

„Posílení spěšných vlaků mezi Zábřehem a Jeseníkem je skvělou zprávou pro všechny lidi, kteří mezi těmito městy cestují. A nejde o jedinou novinku, která se na železnici v Olomouckém kraji odehrává. Na koleje teď vyrazily další moderní vlakové soupravy RegioPanter. Každá z nich má klimatizaci i wi-fi síť,“ dodal náměstek Zácha.