V Olomouci se na přejezdu srazil vlak s osobním autem

Fotky Policie ČR

OLOMOUC – Včera kolem půl páté odpoledne se na železničním přejezdu v Holické ulici v Olomouci (u Baumaxu) srazil vlak s osobním autem. Podle policie nebyl při nehodě nikdo zraněn.

Řidič osobního auta nejspíš přehlédl výstražné zařízení a srazil se s projíždějícím osobním vlakem. Ve vlaku cestovalo asi 45 lidí. „Podle předběžných informací nebyl při nehodě nikdo zraněn,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Řidič osobního auta nebyl podle policie pod vlivem alkoholu ani drog. Příčiny a okolnosti nehody policie vyšetřuje. Po nehodě na trati z Olomouce do Nezamyslic mezi Olomoucí a Blatcem nejezdily vlaky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

V poslední době se jedná v Olomouckém kraji už o třetí nehodu na železničním přejezdu zabezpečeném výstražnou signalizací. V pátek 27. října vjel řidič nákladního auta před projíždějící osobní vlak ve Vikýřovicích na Šumpersku. Při nehodě byli lehce zraněni dva cestující ve vlaku. V úterý 17. října vjel řidič polského kamionu na přejezd na Divišově ulici na Bělidlech v Olomouci v době, kdy tudy projížděl osobní vlak. Při nehodě došlo k proražení palivové nádrže kamionu a okamžitě vypuknul požár, který zachvátil vlak, kamion i další osobní auto. Při nehodě se zranil řidič kamionu, vlakvedoucí a nejméně 6 cestujících z osobního vlaku. Tragédii zabránila pouze pohotová reakce vlakvedoucího, který umožnil cestujícím z hořícího vlaku zavčas vystoupit. Celková škoda přesáhla 36 milionů korun. V obou případech světelná signalizace fungovala.