Podvodník se vydával za neteř a připravil seniorku o desítky tisíc korun

Chytrý mobil
Ilustrační foto Pixabay

ŠUMPERK – Podvody v kyberprostoru jsou na vzestupu a nejspíš to hned tak neskončí. Jeden takový podvodník se vydával za neteř, tím jsi získal důvěru a připravil sedmašedesáti letou ženu ze Šumperka téměř o 50 tisíc korun.

Na policisty se obrátila sedmašedesátiletá žena ze Šumperka s tím, že ji podvodník připravil téměř o 50 tisíc korun. Seniorka policistům řekla, že ji v pátek 3. listopadu odpoledne přišla přes Messenger zpráva od její neteře, a ta chtěla, aby jí poslala svoje telefonní číslo. Mělo jít prý o soutěž, ve které hrají o jídlo v restauraci. K výhře postačí, když jí teta přepošle doručené SMS zprávy s kódy. Žena si myslela, že jí skutečně píše neteř a zprávy jí přeposlala. „Na žádost jí poslala i datum svého narození a zanedlouho obdržela zprávu, týkající se nové bankovní identity přidělené bankou s novým uživatelským jménem, kterou také přeposlala. Na pokyn potvrdila přes mobilní klíč několik transakcí ke svému bankovnímu účtu,“ dodal policejní mluvčí Libor Hejtman. Pořád byla ujišťována, že je vše v pořádku a nemusí mít obavy, to už jí ale přišlo divné a přihlásila se do svého bankovního účtu. Tam zjistila, že jí z konta odešly desítky tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.