Recidivista zmlátil a okradl v Olomouci muže na zastávce a taxikáře

vězení
Ilustrační foto Pixabay

OLOMOUC – Několikrát soudně trestaný recidivista z Olomouce se dostal znovu do křížku se zákonem. Na konci září zmlátil a okradl muže na olomoucké tramvajové zastávce a zhruba o měsíc později totéž udělal taxikáři.

Devětadvacetiletý Olomoučan si měl v pátek 29. září v noci na olomoucké tramvajové zastávce přisednout k muži, kterého neznal a dát mu několikrát pěstí do hlavy. Napadený muž spadl z lavičky a zůstal nehybně ležet na zemi. Agresor měl ale dál do 43letého muže kopat a pak na něj nejméně dvakrát dupnout. Nakonec mu měl z peněženky ukrást hotovost a platební kartu. Asi hodinu po napadení se měl pokusit kartou několikrát zaplatit, to se mu naštěstí nepodařilo, protože na účtu nebylo dost peněz. „Během útoku utrpěl napadený muž mimo jiné zlomeninu nosních kůstek a žeber,“ upřesnila policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

V sobotu 28. října okolo 2. hodiny v noci si zavolal taxíka a chtěl zavézt na olomouckou adresu. Když měl zaplatit, řidič si místo šedesáti korun vysloužil jen hrubé odmítnutí. Pak mu měl mladý Olomoučan vzít ze středového panelu mobil, řidič mu ho však vytrhl z ruky. Když neuspěl s mobilem, vrhnul se po klíčích v zapalování. Ani tady však nepochodil. Když si je taxikář vzal zpět, dostal pěstí do obličeje. To už viděl, že jde do tuhého a raději vystoupil a přivolal policisty. Ti násilníka, který z taxíku ukradl tržbu ve výši několika set korun, nakonec vypátrali na nedaleké ubytovně.

„Trestní stíhání obviněného, který byl v minulosti již několikrát soudně trestán, probíhá vazebně.,“ dodala Vaňharová. Hrozí mu, že za mřížemi si po bude další dva roky až deset let.