Rány do obličeje, slovní urážky. Násilník z Jesenicka týral několik let svou manželku

domácí násilí
Ilustrační foto Shutterstock

JESENICKO – Dvaačtyřicetiletý muž z Jesenicka týral nejméně patnáct let svoji manželku. Měl ji bít po celém těle a škrtit ji, nevybíravými výrazy ji měl častovat i v přítomnosti jejich dětí. Případ vyšel najevo až nyní, kdy se žena konečně obrátila na policii.

Na policii se začátkem listopadu obrátila čtyřiačtyřicetiletá žena z Jesenicka s tím, že její od dva roky mladší muž ji dlouhodobě fyzicky i slovně napadá. Nejméně mezi roky 2008 a 2020 ji měl pod vlivem alkoholu doma vulgárně napadat. V její přítomnosti měl slovně útočit i na její rodiče, se kterými společně žili v jednom domě. „Agresor měl matku své manželky napadnout dokonce i fyzicky. Násilné ataky se však nevyhnuly ani jeho manželce,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová. Jeho žena si od něj měla často vysloužit facky či rány pěstí do obličeje a do různých částí těla. Jednou ji dokonce měl kopat do břicha, nohou a oblasti zad.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Jeho chování se ještě zhoršilo po smrti manželčiných rodičů a po přestěhování se do jiného bytu,  v roce 2020. Téměř každý den měl svoji ženu pod vlivem alkoholu častovat nevybíravými výrazy, navíc za přítomnosti jejich společných dětí. Ani fyzické násilí nebralo konce. Manželku měl bít po celém těle a škrtit ji. Kromě toho ji měl pod různými pohrůžkami zakazovat chodit na procházky, stýkat se s přáteli a rodinou.

Žena snášela násilí mnoho let

Žena se na policii obrátila až začátkem listopadu, bála se totiž o své děti a o své zdraví a život. Policisté sice násilníka vykázali ze společného bytu, ten měl ale ženu znovu kontaktovat a slovně ji napadat. Muž, který byl v minulost již opakovaně soudně trestaný převážně za násilnou a majetkovou trestnou činnost, tak skončil ve vazbě. V krajním případě mu hrozí až osm let za mřížemi.