Do olomouckých ulic vyrazily vánoční tramvaje

Vánoční tramvaj
Fotky DPMO

OLOMOUC – Vánočně vyzdobené tramvaje se v adventní době staly v Olomouci už tradičním koloritem. Letos vyrazily do ulic v neděli 19. listopadu. V sobotu 2. prosince se můžete těšit také na tradiční Mikulášské jízdy historickou tramvají 223 a v neděli17. prosince dopravní podnik rozveze po Olomouci Betlémské světlo.

K vánočně nazdobené staré tramvaji T3 od roku 2021 přibyla souprava nových tramvají EVO a společně v adventní době dotvářejí vánoční atmosféru v olomouckých ulicích. Letos se všechny vánoční tramvaje kromě světýlek dočkaly tematického polepu. „Souprava vozů typu EVO je laděna v duchu zimní krajiny, sněhových závějí a zasněžených domků, vůz T3 dostal teplý červený vánoční svetr,“ přiblížil proměnu tramvají předseda představenstva Dopravního podniku města Olomouce (DPMO) Jaroslav Michalík. Vánoční tramvaje budou jezdit denně až do 6. ledna. Vánoční souprava tramvajových vozů typu EVO1 bude jezdit na lince číslo 4 a vánoční tramvaj typu T3 bude jezdit v pracovní dny na lince číslo 2 a ve dny pracovního klidu na lince číslo 7. Jejich jízdní řády najdete ZDE.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Projeďte se s Mikulášem, anděly a čerty

Dopravní podnik připravil i další akce. „V sobotu 2. prosince pořádáme Mikulášské jízdy, od 10 do 18 hodin se mohou rodiče s dětmi svézt historickou tramvají s Mikulášem, anděly a čerty. Tramvaj bude jezdit na trase Sokolská – nám. Republiky – Hlavní nádraží – Pavlovičky a zpět po trase Pavlovičky – Hlavní nádraží – Envelopa – Tržnice – Náměstí Hrdinů,“ popsal místopředseda představenstva DPMO Pavel Zatloukal.

Také Betlémské světlo se projede tramvají

A historická tramvaj rozveze na 3. adventní neděli v Olomouci Betlémské světlo. DPMO ve spolupráci s Lidovým spolkem Olomouc převezme tento symbol míru v neděli 17. prosince a kolem půl dvanácté s ním tramvaj vyrazí ze zastávky U Dómu. Zamíří postupně na tři konečné zastávky U Kapličky (asi v 12:05 hodin), Nová Ulice (asi v 12:35 hodin), Neředín (asi ve 13:00. hodin), kam si můžete s lucernou pro plamen přijít a odnést si jej do svých domovů. K dispozici bude pro veřejnost také v lucerně v prostoru vrátnice dopravního podniku v Koželužské ulici až do Vánoc.

Vánoční tramvaj T3
Vánoční tramvaj EVO