V Olomouci se bude natáčet postapokalyptický film, autor chce využít umělou inteligenci

Ilustrační fotografie z prezentace, autor nakladatelství Bratříček

OLOMOUC – S ambiciózním projektem přišel mladý olomoucký spisovatel a umělec Marek Hnila, autor čtyř úspěšných knih. Nyní chce natočit film, a to převážně v Olomouci. Jedinečnost projektu spočívá v použití umělé inteligence pro kolorování scén, čímž chce autor dosáhnout vizuálně ohromujícího zážitku.

Film se bude jmenovat „Poslední Zahrada Pozemských Rozkoší“a je inspirován stejnojmennou divadelní hrou Marka Hnily. „Tento film, inspirovaný mou divadelní hrou a tvorbou Hieronyma Bosche, bude natáčen v Olomouci. Využíváme umělou inteligenci pro kolorování snímků, což představuje unikátní přístup v kinematografii,“ představuje projekt jeho autor Marek Hnila. Děj filmu se odehrává v postapokalyptickém světě, kde se dva přeživší snaží najít smysl života a porozumění jeden druhému v nově vzniklém světě.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Umělá inteligence ve vedlejší roli

Film, jehož výroba by měla trvat čtyři roky, vzniká ve spolupráci s tuzemskými i zahraničními umělci a institucemi. Jedinečnost projektu spočívá v použití umělé inteligence pro kolorování scén, což umožní transformovat designové představy autora do skutečnosti. Tento proces spočívá v tom, že umělec ručně vymaluje několik klíčových snímků, na základě kterých program za pomocí umělé inteligence animuje a modeluje zbytek sekvence a vytváří tak plynulý a vizuálně ohromující zážitek.

Film a divadelní hra nabízí nejen poutavý příběh, ale také originalitu výpravy, která čerpá inspiraci z díla Hieronyma Bosche Zahrada Pozemských Rozkoší. Autor Marek Hnila, který je známý svým unikátním přístupem k literatuře a umění obecně, se těší na možnost představit tento projekt široké veřejnosti. „Poslední Zahrada Pozemských Rozkoší“ slibuje být skutečným filmovým zážitkem,

Ilustrace k filmu