Tragická nehoda na D1 u Bělotína. Kamion spadl z mostu a začal hořet

Fotky Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

HRANICKO – Dnes brzy ráno se na dálnici D1 u Bělotína na Hranicku stala tragická dopravní nehoda. Řidič kamionu, pravděpodobně usnul při jízdě, kamion prorazil svodidla a spadl z mostu. Po pádu začal hořet, řidič bohužel na místě zemřel.

Tragická nehoda se stala dnes před čtvrtou hodinou ráno na 310. kilometru dálnice D1 u Bělotína. „Podle prvotního šetření 41letý řidič jel od Ostravy směrem na Olomouc a pravděpodobně při jízdě usnul,“ objasnil příčinu nehody policejní mluvčí Libor Hejtman. Kamion pak vyjel z dálnice vpravo, prorazil svodidla a  spadl z mostu. Po pádu začal hořet. „Požár jsme uhasili a z vozu jsme s dobrovolnou jednotkou vyprostili řidiče a zahájili  resuscitaci. I přes snahu zasahujících skončila událost tragicky,“ sdělila na síti X mluvčí hasičů Lucie Balážová. Doprava na dálnici D1 ve směru na Olomouc je v místě nehody omezena ze tří pruhů na dva.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém krajia žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.