Nezištně pomáhají druhým. Teď za to dostali ocenění

Fotu a zdroj Maltézská pomoc

OLOMOUCKÝ KRAJ – Mezi dobrovolníky Olomouckého kraje je letos osm neuvěřitelných příběhů: slečna pomáhající na Ukrajině či senior věnující se ochraně Jeseníků. Ti všichni si převzali v úterý 12. prosince cenu Křesadlo 2023.

Z více než 30 lidí bylo letos vybráno osm výjimečných dobrovolníků z Olomouckého kraje za jejich velkorysé dobrovolnické činy. Dobrovolníci si převzali cenu Křesadlo 2023 v úterý 12. prosince v Arcibiskupském paláci v Olomouci. Obsazených šest kategorií zahrnuje oceněné, kteří se věnují sociálním službám, ekologickým aktivitám, humanitární pomoci, patří mezi dobrovolné hasiče, angažují se ve zdravotní oblasti či pořádají spolkové aktivity nebo věnují svůj čas dětem, mládeži a přípravám volnočasových aktivit pro ně.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Oceněnými jsou:

  • za sociální oblast: Vojtěch Gregor, Heřman Šnevajs a Vlasta Nováková
  • v kategorii děti, mládež a volnočasové aktivity: Jan Vysl oužil
  • za dobrovolné hasiče: Jaromír Pecha
  • ve zdravotní oblasti: Jana Tobolová
  • pomoc v humanitární a rozvojové činnosti: Michaela Milová
  • za ekologické aktivity: Roman Procházka

S každým oceněným kameraman Tomáš Hubáček natočil krátké video, ve kterém dobrovolník povídá o jím vykonávané činnosti, kde působí a jak dlouho se službě druhým věnuje. Veškeré medailonky můžete shlédnout ZDE.

Dobrovolníci, kteří působí v různých oblastech veřejného života, byli nominovaní občany nebo organizacemi z celého Olomouckého kraje. Nominovat mohl úplně každý, kdo zná osobu hodnou takového významného ocenění. V příštím roce bude možné nominovat na cenu Křesadlo již počtrnácté. Cena je oceněním práce a odhodlání lidí, kteří mezištně pomáhají druhým.