Přivítejte nový rok tradičním výstupem na Háj

Rozhledna
Foto Wiki Commons, autor Jiří Doubravský, licence CC BY 3.0

ŠUMPERSKO – Letos už po osmačtyřicátém vyrazí příznivci turistiky přivítat nový rok na rozhlednu Háj nedaleko Šumperka. Na tradiční novoroční výstup se můžete vydat za každého počasí v době od 9 do 15 hodin.

Tradiční novoroční výstup na Háj pořádá Klub českých turistů. Než se vydáte zdolat 134 schodů dřevěné rozhledny, musíte se dostat do nadmořské výšky 631 metrů. Kromě účastnického pamětního listu připravili pořadatelé pro příchozí i příležitostné razítko s novoroční vločkou. Zároveň budete moci přispět do sbírky Novoroční čtyřlístek, jejíž výtěžek jde na budování bezbariérových cest a vstupů do turistických objektů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Nádherný výhled

Na rozhledně budete za příznivých podmínek odměněni nádherným výhledem. Jako na dlani budete mít hřbety Hrubého Jeseníku a město Šumperk. Na severovýchodě lze vidět Praděd, na severozápadě se tyčí Králický Sněžník. Za velmi dobré viditelnosti se dá zahlédnout i bazilika na Svatém Kopečku u Olomouce nebo hrad Bouzov.