Prostějov redukuje silvestrovský program

Radniční věž v Prostějově
Ilustrační foto

PROSTĚJOV – Město Prostějov reaguje na výzvu ministra vnitra Víta Rakušana, který požádal obce, aby se s ohledem na tragédii, která se stala 21. prosince v Praze, vzdali silvestrovských ohňostrojů. Svůj silvestrovský program tedy patřičně upravilo.

„Obejděme se letos na Silvestra bez ohňostrojů a zábavní pyrotechniky. Požádal jsem o to dnes dopisem všechny starosty a starostky, ale obracím se s osobní prosbou i na vás,“ napsal na síti X ministr vnitra.  Město Prostějov tedy upravuje silvestrovský program připravený na náměstí T. G. Masaryka. Místo ohňostroje letos město přichází s videomappingem. Na poslední chvíli ho nechali firmou vhodně upravit. Uskuteční se v 17 a ve 20 hodin. Bude se konat také odpolední doprovodný taneční program pro děti, který končí v 17:30 hodin. „Dále zůstane návštěvníkům k dispozici fotokoutek a budou se moci svézt i kočárem taženým koňmi. Naopak doprovodný taneční program pro dospělé, který měl navázat v 17:30, rušíme. Věříme, že toto opatření lidé pochopí. Zároveň bychom chtěli všem popřát, aby prožili příjemný závěr letošního roku, a pevné zdraví v roce 2024,“ uvedl primátor města František Jura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Silvestrovský ohňostroj zrušila také Olomouc, naopak v Přerově se novoroční ohňostroj uskuteční podle původního plánu 1. ledna v 18 hodin.