Show otužilců, koncerty i ohňostroj. Přerov se rozloučí se starým rokem a přivítá ten nový tradičním programem

Otužilci
Ilustrační foto Magistrát města Přerova

PŘEROV – Pokud bydlíte v Přerově, můžete poslední den roku 2023 strávit aktivně v ulicích města. Přichystán je silvestrovský běh, show otužilců a poslední letošní koncert na náměstí TGM. Nový rok přivítá město ohňostrojem a koncertem folkrockové kapely Fleret.

45. ročník Silvestrovského běhu startuje v 10 hodin u loděnice. Od dvou hodin si budou pod sokolovnou v ledové řece užívat závěr roku otužilci, kteří si tak v recesistických koupacích úborech dopřejí svá poslední tempa roku 2023. O hodinu později – ve tři odpoledne – si můžete na Masarykově náměstí poslechnout poslední letošní koncert. Na pódiu se představí country skupina Freďáci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Novoroční ohňostroj

Rok 2024 přivítá Přerov ohňostrojem, který bude odpálen v první lednový den úderem osmnácté hodiny z parčíku „u majáku“ a po skončení ohňostroje, v 18.30 hodin, bude na Masarykově náměstí koncertovat oblíbená folkrocková kapela Fleret, která završí čtyřtýdenní program, kdy se na podiu před radnicí vystřídalo na sedmdesát kapel, hudebních a tanečních skupin a ve svých vystoupeních se představily děti z přerovských škol a školek. O novoročním programu jsme vás již informovali v tomto článku.

I když v některých městech kvůli tragédii, která se stala 21. prosince v Praze, jsou novoroční ohňostroje a oslavy zrušeny, v Přerově tomu tak nebude. „Přes toto ohromné neštěstí, které zasáhlo řadu rodin a nepřímo se dotklo všech slušných lidí, nechceme zastavit kulturní a společenský život ve městě,“ vysvětlil přerovský primátor Petr Vrána. Novoroční program tak zůstane v Přerově beze změny.