Řidič chtěl předjet autobus, nevšiml si ale, že už ho předjíždí Mercedes

Auta skončila v řece
Fotky Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

HANUŠOVICKO – Vážná dopravní nehoda se stala včera odpoledne na Hanušovicku. Řidič Fabie chtěl předjet autobus, nevšiml si ale, že už ho předjíždí Mercedes. Obě auta po srážce skončila v řece Moravě.

Nehoda se stala mezi Hanušovicemi a Vlaským. 56letý řidič Fabie jel od Hanušovic a začal předjíždět autobus. Nejspíš ale pořádně nezkontroloval situaci za sebou. „Nevšiml si ale, že ho v danou dobu již začalo předjíždět vozidlo Mercedes Benz, které jelo za ním a došlo ke střetu mezi oběma vozidly,“ vysvětlila příčinu nehody policejní mluvčí Miluše Zajícová. Po nárazu obě auta vyjela vlevo mimo silnici a skončila v řece Moravě. Cestující ze škodovky museli vyprostit hasiči. „Hasiči u jednoho z vozů museli vypáčit dveře, aby vyprostili dvě zraněné osoby,“ vysvětlila mluvčí hasičů Lucie Balážová. Řidič byl převezen do šumperské nemocnice a pro jeho spolujezdkyni v seniorském věku musel přiletět vrtulník, který ji přepravil do olomoucké fakultní nemocnice. Dechová zkouška neprokázala, že by některý z řidičů řídil pod vlivem alkoholu, ovšem 23letý řidič Mercedesu měl pozitivní test na drogy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Silnice z Hanušovic do Starého Města byla po nehodě uzavřena. Hasiči pak museli ještě obě auta vyzdvihnout z řeky.

Auta skončila v řece

Auta skončila v řece