Silná ledovka zkomplikovala v noci a ráno dopravu v kraji

Havárie sypače
Havárie sypače na Konicku, foto Policie ČR

OLOMOUCKÝ KRAJ – Dopravu v Olomouckém kraji zkomplikovala dnes ráno silná ledovka. Problémy byly jak na autobusových, tak také na vlakových spojích v celém kraji. Spoje měly neočekávaná zpoždění nebo byly úplně zrušeny.

Silnice v Olomouckém kraji dnes ráno místy pokryla ledovka. V Jeseníkách na silnicích leží uježděný či rozbředlý sníh. Podle informací Ředitelství silnic a dálnic jsou silnice sjízdné se zvýšenou opatrností. Policisté od pondělního večera v kraji vyjížděli k několika dopravním nehodám. Námraza na trolejích zastavila také provoz na několika úsecích železničních tratí, komplikace jsou hlášeny i v autobusové dopravě. „Problémy jsou jak na autobusových, tak i na vlakových spojích v celém kraji. Cestující musí počítat se zpožděním nebo rušením dopravních spojů. Dle informací z Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje nabírají některé autobusy a vlaky neočekávaná zpoždění, některé spoje jsou rušeny částečně, jiné v celém rozsahu,“ sdělila Radka Kmochová z tiskového oddělení krajského úřadu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Železniční doprava

Kvůli námraze na trolejích byl železniční provoz přerušen či silně omezen z Olomouce do Nezamyslic, z Olomouce do Přerova, z Přerova do Hranic, ze Šumperka do Olomouce přes Uničov, ze Starého Města u Uherského Hradiště do Přerova, s Nezamyslic do Přerova a z Olomouce do Hrubé Vody. Mezi Přerovem a Hranicemi byla zavedena kyvadlová náhradní autobusová doprava. Autobusy místo vlaků jezdily také například mezi Olomoucí a Vyškovem. V noci byl také omezen provoz vlaků na hlavním koridoru mezi Olomoucí, Přerovem a Hranicemi, podle informací ČTK tam jezdily  pouze vlaky tažené dieselovými lokomotivami.

Autobusová doprava

Na autobusových spojích Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (IDSOK) vznikají z důvodu nesjízdnosti silnic neočekávaná zpoždění. Nejvážnější problémy jsou hlášeny v okrese Prostějov, kde jsou některé spoje zrušeny. Pro získání aktuálních informací sledujte web CestujOK nebo se na konkrétní spoj můžete dotázat na infolince IDSOK 588 88 77 88. Problémy s ledovkou by měly díky oteplení během dne ustávat. Teploty mají vzrůst na tři až šest stupňů Celsia.

Dopravní nehody

Ledovka také potrápila nejednoho řidiče. Policisté od pěti do osmi přijali a řešili přibližně tři desítky oznámení o nehodách a nesjízdných cestách. „Silnice první třídy a dálnice byly chemicky ošetřené a tedy i sjízdné. Ledovka však komplikovala provoz na silnicích nižších tříd,“ informovala policejní mluvčí Marie Šafářová. Například na Konicku časně ráno havaroval sypač a později také linkový autobus. „Sypač havaroval při ošetřování silnice vedoucí z Konice směrem na Runářov. Autobus uvízl v příkopu v Ludmírově,“ dodala Šafářová. V době nehody byl v autobuse pouze řidič. Obě havárie se obešly bez zranění a beze škody.