Kraj loni opravil téměř sto kilometrů silnic nižších tříd, letos bude v opravách pokračovat

Opravena silnice
Opravena silnice z Loštic do Moravičan, otevřená v září 2023, foto Krajský úřad Olomouckého kraje

OLOMOUCKÝ KRAJ – Zatímco opravy a výstavba dálnic a silnic prvních tříd jsou prostřednictvím dnes už státního podniku Ředitelství silnic a dálnic zcela v režii státu, opravy silnic nižších tříd leží zase na bedrech kraje. Olomoucký kraj loni opravil téměř sto kilometrů silnic druhých a třetích tříd a více než tucet mostů. Letos budou opravy pokračovat.

Loni Olomoucký kraj prostřednictvím Správy silnic Olomouckého kraje (SSOK) opravil téměř sto kilometrů silnic nižších tříd. Součet všech jejich loňských investic se vyšplhal na více než 823 miliónů korun.Pro Olomoucký kraj je rekonstrukce silnic nižších tříd prioritou a slíbili jsme, že se na tuto oblast zaměříme. Vloni se nám v tomto směru podařilo odvést obrovský kus práce, ve které budeme pokračovat i v roce 2024,“ řekl k tématu Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Mezi finančně náročné investiční akce SSOK vloni patřila například oprava silnice druhé třídy z Troubelic do Uničova, na Prostějovsku šlo o rekonstrukci cesty z Kostelce na Hané do Ptení, v okrese Přerov proběhla modernizace Lipnické a Záhorské ulice v Týnu nad Bečvou. Na Šumpersku potěšila motoristy nová cesta v Lošticích a na Jesenicku průtah Vlčicemi. Vůbec nejnákladnější stavbou byla loni oprava silnice a zpevnění přilehlého svahu u Hanušovic – tento projekt vyšel na zhruba 108 miliónů korun a nebyl náročný jen finančně, ale i technicky. Celkem loni SSOK, která spadá pod Olomoucký kraj, opravila šestašedesát silnic a mostů.

Opravy budou pokračovat

„Některé z investičních akcí loňského roku se protáhnou i na letošek a zároveň odstartují opravy dalších cest. Olomoucký kraj pochopitelně nemůže opravit všechny silnice naráz, i když by moc chtěl. Věřím ale, že se postupně podaří kvalitu silniční sítě zlepšit,“ uvedl dále hejtman Suchánek. Přehled všech investičních akcí SSOK za loňský rok najdete na tomto odkazu, zde také najdete přehled plánovaných akcí až do roku 2026.