Starší řidič nadýchal neuvěřitelné hodnoty

Alkohol za volantemAlkohol za volantem
Ilustrační foto Shutterstock

PROSTĚJOVSKO – Starší řidič Seatu snad už ani nebyl schopen chůze, přesto v tomto stavu sedl za volant. Naštěstí neušel pozornosti policejní hlídky, která ho v úterý večer zastavila v Želči na Prostějovsku dřív, než někomu ublížil.

V úterý 30. ledna večer zastavila policejní hlídka v Želči na Prostějovsku řidiče Seatu, aby ho zkontrolovala. U staršího muže provedla dechové zkoušky, které vykázaly téměř neuvěřitelné hodnoty. „První měla 4,74 promile, druhá 3,14 a třetí 3,20 promile,“ upřesnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. Řidič policistům řekl, že vypil téměř půl litru rumu, bezprostředně poté sedl do auta a jel, až než ho zastavila hlídka. Řidičák mu ale policajti nemohli hned vzít, protože ho neměl u sebe. Pokračovat v jízdě mu samozřejmě zakázali. S ohledem na vykázané hodnoty je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který si může odsedět až jeden rok. Zcela určitě dostane zákaz řízení a odpovídající pokutu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.