Kousek od horské chaty Švýcárna v Jeseníkách se našel opuštěný batoh. Policisté pátrali po jeho majiteli

Turistická chata Švýcárna, Ilustrační foto

JESENÍKY – Opuštěný batoh u Švýcárny v Jeseníkách a jeho majitel nikde. Co se mu stalo? Tak právě po tom pátrali ve středu 31. ledna odpoledne policisté a horská služba. Pátrali nejen na horách, ale i u majitele batohu doma, v nemocnicích, restauracích, na autobusových a vlakových zastávkach, u kamarádů pohřešovaného muže a na místech, která často navštěvoval.

Do pátrání po 38letém muži se pustilo společně s Horskou službou Jeseníky hned několik obvodních oddělení policie. Ve středu 31. ledna odpoledne našel člen horské služby kousek od Švýcárny opuštěný batoh, který podle obsahu patřil právě 38letému muži. Batoh sice neobsahoval žádné doklady, ale byly zde materiály s konkrétním jménem a odkazem na neziskovku z Jeseníku. „Zatímco horská služba prohledala možnou horskou trasu, jeseničtí policisté nejprve zamířili k bydlišti pohřešovaného, kde vyzváněl jeho mobilní telefon. Protože zde byla obava o život a zdraví muže, vstoupili do bytu,“ vysvětlila policejní mluvčí Tereza Neubauerová. V bytě ale našli jen telefon, hodinky a peněženku i s doklady. Pak začaly běžné prověrky v nemocnicích, restauracích, na autobusových a vlakových zastávkách, kamarádů a míst, která muž často navštěvoval. O  pomoc byly požádání i policisté z Velkých Losin, Vrbna pod Pradědem, Rýmařova, Bruntálu a Krnova.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Naštěstí ale vše dopadlo dobře. Po necelých dvou hodinách bylo pátrání ukončeno. „Muž se ve zdraví vrátil po dvou dnech turistiky domů,“ sdělila Neubauerová. A jak to tedy všechno bylo? Na túru muž vyrazil z Ramzové po trase přes Šerák, Keprník, Červenohorské sedlo ve směru k Pradědu. To, že někde na trase nechal batoh, si všiml až po několika kilometrech a už se mu prý nechtělo vracet. U sebe neměl ani telefon, aby někomu dal vědět, že je v pořádku. Ten den došel pěšky do Koutů nad Desnou a zpátky přijel autobusem.