V Olomouci u Globusu začne stavba lávky přes Pražskou. Pro řidiče přinese omezení

Ilustrační foto Google Maps

OLOMOUC – Na místě starého mostu přes Pražskou u Globusu v Olomouci, který šel k zemi na podzim loňského roku, začne vznikat nová lávka. Sloužit bude opět pěším a cyklistům. Od pondělí 12. února stavba nové lávky přinese dopravní omezení.

Doprava bude v místě stavby od pondělí 12. února svedena do jednoho pruhu v každém směru. „Se zhotovitelem jsme se dohodli, že bude prostor vozovky využívat jen po nezbytně nutnou dobu. Pokud zrovna nebude využívat pravý pruh pro umístění mechanizace stavby, případně materiálu, měl by být o víkendech a v prodlevách delších než jeden den provoz umožněn v obou pruzích,“ upřesňuje investiční náměstek olomouckého primátora Miloslav Tichý.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Stavba nové lávky by měla trvat nejpozději do 10. srpna. Během této doby bude nutné počítat se třemi úplnými uzavírkami kvůli montáži podpěrné skruže, vlastní betonáži mostovky a demontáži skruže. Úplné uzavírky by měly vždy trvat zhruba 12 hodin.

Lávku spojující Neředín a Řepčín využívali zejména chodci a cyklisté pro překonání frekventované čtyřproudé silnice. Důvodem její rekonstrukce byl dlouhodobě špatný technický stav. Starý most nahradí nová třípolová lávka z předpjatého betonu, opět pro pěší a cyklisty. Přípravné práce začaly ještě před koncem loňského roku.

Díky dotaci to město moc stát nebude

Zakázku se na podzim loňského roku podařilo vysoutěžit výrazně levněji a s financováním navíc pomůže vysoká dotace. Předpokládaná cena zakázky byla 33,6 milionů korun s DPH, vítězná firma STRABAG ji realizuje za 21,6 milionu korun s DPH. Zhruba 20 milionů korun pokryje dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury.