Zatančete si jako ve StarDance. Už teď si můžete koupit vstupenky na ples olomoucké univerzity

Fotografie z loňského plesu Vojtěch Duda

OLOMOUC – K tanci zahraje známý Moondance Orchestra Martina Kumžáka a se správnými tanečními kroky a figurami poradí tanečnici. Reprezentační ples Univerzity Palackého v Olomouci (UP), který se koná v pátek 23. února, slibuje skvělou zábavu.

Univerzitní ples patří už tradičně mezi nejoblíbenější společenské akce olomoucké plesové sezóny. V pátek 23. února obsadí prostory hotelu NH Collection Congress Olomouc . Hlavní program se bude odehrávat v sále Evropa, kde od začátku večera až do jedné hodiny po půlnoci bude hrát k tanci máš nejlepší taneční orchestr Moondance Orchestra Martina Kumžáka. „Je skvělé, že se nám znovu podařilo zajistit vystoupení orchestru na našem plese, protože patří u nás k těm nejžádanějším. Jeho kvality oceňují už řadu let účastníci i příznivci televizní soutěže StarDance,“ upozornila za organizátory vedoucí oddělení univerzitních akcí UP Vladimíra Sedláčková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Můžete si poslechnout i moderní cimbálovku

Pokud neseženete vstupenky do sálu Evropa nebo máte raději klidnější místo pro konverzaci, můžete se usadit v sousedních sálech Ventana a Madrid. Do hlavního sálu se můžete kdykoliv přesunout a zatančit si či zhlédnout doprovodný program. K poslechu bude v sále Ventana hrát skladatel, muzikant a pedagog na katedře hudební výchovy Pedagogické fakulty UP Filip Tailor. Pokud si koupíte. vstupenky do restaurace Sal de Mar v přízemí hotelu, do noty a do tance tu bude hrát Cimbal Hell Band. „V repertoáru mají nejen krásné lidovky, ale i úpravy popových a rockových hitů,“ zmínila Nikola Zamcová z oddělení univerzitních akcí. Hudba bude znít i ve foyeru hotelu. „V přestávkách mezi vystoupeními Moondance Orchestra si návštěvníci plesu mohou poslechnout kapelu Unotrio, které hraje akustické coververze známých písniček českých i světových interpretů,“ doplnila Nikola Domluvilová z oddělení univerzitních akcí. Reprezentačním plesem bude provázet členka činohry Moravského divadla Olomouc, herečka a zpěvačka Natálie Tichánková.

Taneční workshop

Se správnými tanečními kroky a figurami poradí tanečníci z Akademik sport centra a Univerzity třetího věku, kteří pro zájemce povedou na plese svůj workshop. V průběhu večera vystoupí rovněž kouzelník Karel Pomahač s ukázkami moderní magie a uvidíte také ručně malované svatební šaty od studentek Univerzity Palackého Barbory Kuldové a Karolíny Rajnohové, majitelky studia DreamsEden.

Kupte si vstupenky

Prostory hotelu NH Collection Congress Olomouc se otevřou v 18:30 hodin, oficiální zahájení plesu bude v 19:30 hodin proslovem rektora UP Martina Procházky.. Vstupenky si můžete koupit ZDE.