Vyrval mladé ženě mobil z ruky a asi za 5 minut z ukradeného telefonu udal sám sebe

Ilustrační foto

ŠUMPERK – Možná mladého muže dohnalo špatné svědomí, když z ukradeného telefonu udal sám sebe. Loupež se stala ve čtvrtek 8. února po půl šesté ráno na vlakovém nádraží v Šumperku. Muž je trestně stíhán vazebně a teď už bručí za mřížemi.

Čtyřiadvacetiletý muž se k loupeži odhodlal ve čtvrtek 8. února po půl šesté ráno na vlakovém nádraží v Šumperku. Na prvním nástupišti si vyhlédl osmnáctiletou dívku, která si na svém mobilu Xiaomi Redmi Note 9 právě něco prohlížela. Mladík v mžiku telefon chytil a chtěl ho dívce vytrhnout. To se mu však nepodařilo, proto telefon chytil i svou druhou rukou. Asi po 1 minutě přetahování se mu podařilo telefon ukořistit. Pak utekl pryč. Dívka hned zamířila do blízké prodejny, odkud událost oznámila na policii. „Netrvalo ani 5 minut a mladík na ukradeném telefonu vytočil linku 156. Operátorovi oznámil, že je to právě on, kdo před chvílí na vlakovém nádraží ukradl tento mobil a nahlásil také svou současnou polohu,“ objasnila policejní mluvčí Tereza Neubauerová. Policisté mladíka zadrželi na ulici 17. listopadu, kde také dívce vrátil ukradený telefon. Soudce poslal 24letého muže do vazby, hrozí mu, že si tu pobude 2 roky až 10 let.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.