Povedený páreček kradl v supermarketu v Hranicích. Zloděj pak bodl ostrahu

Ilustrační foto Pixabay

HRANICE – Ve vazbě skončil v neděli 30letý muž z Ostravy, který v pátek dopoledne napadl nožem v hranickém supermarketu pracovníka ostrahy. Jeho družce, která v obchodě taky kradla,  hrozí rovněž pobyt za mřížemi, stíhána je ale na svobodě.

Muž společně se svojí o rok mladší družkou v pátek dopoledne přišli do supermarketu na Třídě 1. máje v Hranicích a každý si šel po svém. U mrazících boxů muž vzal digitální váhu, která sloužila zákazníkům k převážení ovoce a zeleniny v hodnotě 5 000 korun a dal si ji do tašky. Vzápětí se k němu přidala družka a do tašky s váhou přidala ještě dvě balení pracích kapslí v hodnotě 460 korun. Z prodejny pak chtěli odejít vchodem. Daleko ale nedošli, protože je zastavil všímavý pracovník ostrahy spolu s vedoucím prodejny. Ostraha chytila ženu za ruku, ve které měla tašku s ukradenými věcmi a odváděla ji do zázemí prodejny. Tím ale teprve začínalo drama. „Druh s tím nesouhlasil a dal to dost jasně najevo. Z batohu vytáhl kuchyňský nůž s délkou čepele 30 cm a namířil ho spolu s výhružkami zabitím směrem k pracovníkovi ostrahy,“ vysvětlila policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Ostraha se ale nenechala zastrašit a dál pokračovala v cestě. Lapka stále vyhrožoval a na ostrahu zaútočil. „Nožem na poškozeného zaútočil a špičkou nože ho bodl do dlaně ruky, kterou držel jeho družku.,“ doplnila Zajícová. Pracovník ostrahy sevření povolil a oba zloději využili chvíle zmatku a z prodejny bez ukradeného zboží utekli. Doběhli na ulici Mlýnský příkop, kde zloděj vykopl dveře do bytového domu a společně sešli do sklepa, kde se chtěli schovat ve sklepní kóji. Do té se jim ale nepodařilo dostat, a tak vyběhli zase ven a rozdělili se. Netrvalo dlouho a oba skončili v policejních celách. Muže vypátral psovod se psem u stavebnin na Družstevní ulici a žena byla zadržena v budově vlakového nádraží.

Žádní andílkové

Ani jeden z nich nemá čistý trestní rejstřík a v minulosti byli za krádeže odsouzeni. Hned následující den byl zadržený muž obviněn ze tří trestných činů a to krádež, vydírání a ublížení na zdraví, hrozí mu až osm let za mřížemi. Na rozhodnutí soudu bude čekat ve vazbě.  Jeho družce hrozí za krádež až tři roky za mřížemi. Loni v prosinci navíc už v jedné hranických prodejen ukradla bundu bylo v hodnotě necelých 1 400 korun a v druhé rum za 800 korun. Trestně stíhána bude na svobodě.