Společné peníze vlastníků bytů použil pro svoji potřebu

Peníze
Ilustrační foto

MORAVSKÝ BEROUN – Společné peníze vlastníků bytů zpronevěřil jeden ze členů společenství bytových jednotek. Nejprve přislíbil, že dlužnou částku asi do poloviny ledna vrátí, protože se tak ale nestalo, policie zahájila trestní řízení pro podezření ze zpronevěry.

Na policisty ve Šternberku se včera obrátil zástupce společenství vlastníků jednotek (SVJ) z Moravského Berouna. Ten podal trestní oznámení na jednoho ze členů společenství, který měl použít společné peníze pro svoji potřebu. „Uvedl, že mohlo dojít k neoprávněnému využívání svěřených peněz, které obhospodařoval a spravoval jeden z členů uvedeného společenství,“ upřesnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. Muž se údajně na schůzi společenství přiznal a přislíbil, že dlužnou částku 205 795 korun vrátí asi do poloviny ledna. Jednalo se o částku, která byla vyplacena SVJ pojišťovnou jako škodní plnění za škody způsobené povětrnostními vlivy na domě. Peníze si zmíněný muž nechal poslat na soukromý účet a použil je pro vlastní potřebu. Slib nedodržel a takto nepoctivě získané peníze do stanoveného termínu a ani později nevrátil. Na základě těchto informací policisté zahájili trestní řízení pro podezření z trestného činu zpronevěra. Za ten nepoctivému muži hrozí až dva roky za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.