Muže v Jeseníkách přejela sněžná rolba. Šlo mu o život

Ilustrační foto

JESENÍKY – Vážná nehoda se stala v pátek 16. února večer na jedné ze sjezdovek na Ovčárně v Jeseníkách. Muže, který se staral o úpravu sjezdovky, přejela sněžná rolba. Třicetiletý muž byl po vyproštění zpod rolby v život ohrožujícím stavu.

Nehoda se stala v pátek 16. února před 19. hodinou večer. Zdravotnickému operačnímu středisku bylo nahlášeno vážné zranění muže na Ovčárně v Jeseníkách, na místo ihned vyrazili záchranáři z rýmařovské základny a z Ostravy také odstartoval vrtulník. Ovčárna totiž leží na pomezí Olomouckého a Moravskoslezského kraje a administrativně spadá pod Moravskoslezský. Třicetiletého muže na jedné ze sjezdovek přejela sněžná rolba, pod kterou zůstal zaklíněný. Po vyproštění mu základní pomoc poskytovala horská služba. „Prvotní vyšetření lékaři zdravotnické záchranné služby ukázalo, že utrpěl devastující poranění horní končetiny s výraznou krevní ztrátou a také vážné poranění páteře, nacházel se v život ohrožujícím stavu,“ sdělil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl. Vážně zraněný muž musel být uveden do umělého spánku a poté byl šetrně letecky přepraven na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

„Případem se zabývají bruntálští kriminalisté, kteří zjišťují všechny okolnosti a zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu těžkého ublížení na zdraví,“ doplnila informace Pavla Jiroušková z moravskoslezské policie.