Vyměnil dopravní značky na křižovatce, z vedlejší udělal hlavní a naopak

Ilustrační foto

PROSTĚJOVSKO – Možná to měl být žert, ale vůbec se nepovedl. Vyměnit značky, které upravují přednost na křižovatce, totiž není vůbec legrace. Právě to udělal neznámý pachatel na jedné z křižovatek silnic nižší třídy na Prostějovsku.

Policie prověřuje případ záměny dopravních značek. Pracovník zprávy silnic je v neděli po poledni informoval o skutečnosti, že kdosi vyměnil dopravní značky na křižovatce Držovice x Smržice x Dubany x Olšany u Prostějova. Mělo se to stát někdy od sobotního podvečera do nedělního poledne. „Neznámý pachatel vyměnil na zmíněné křižovatce čtyři značky upravující přednost a to konkrétně dvě značky označené P1 – křižovatka s vedlejší pozemní komunikací se dvěma značkami P6 – Stůj, dej přednost v jízdě, kdy vedlejší komunikace označil jako hlavní a naopak,“ popsala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Policie případ zaevidovala a pracovníci správy silnic značení vrátili do původního stavu. Neznámý pachatel se dopustil trestného činu poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení a hrozí mu peněžitý trest, případně jeden rok až  šest let za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.