Vysokoškoláci v Olomouci zkoušeli život bezdomovců

Ilustrační foto Pixabay

OLOMOUC – Trojce mladých mužů spící na ulici pod přístřeškem. Takový výjev se naskytl kolemjdoucím včera ráno v jedné z olomouckých ulic blízko centra. Probudit je přijela pořádková policie, která zároveň zjistila, o koho se jedná a proč spí na ulici.

Trojice osob, zřejmě bez domova, spící pod přístřeškem vedle tělocvičny na třídě Spojenců. Tak zněl telefonát, který včera po osmé hodině ráno přijali na operačním středisku Městské policie Olomouc. Vyslaná hlídka strážníků zde probudila tři mladé muže ve věku 20 až 23 let. „Ti uvedli, že jsou studenty vysoké školy a z důvodu seminární práce o osobách bez domova zkouší život na ulici,“ popsal mluvčí Městské policie Olomouc Petr Čunderle. Strážníci studenty poučili, že na území města platí obecně závazná vyhláška zakazující bivakování a táboření na některých prostranstvích. Celý incident byl na místě vyřešen domluvou a mladíci poté místo opustili.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.