Opilý a zdrogovaný muž chtěl řešit hádku nožem

Ilustrační foto Pixabay

PROSTĚJOV – Ve čtvrtek 22. února před 20. hodinou večer vytáhl čtyřicetiletý muž po předchozí hádce na svého protivníka na ulici zavírací nůž a vyhrožoval mu, že ho připraví o život. Vzhledem k tomu, že byl nejenom opilý, ale i zdrogovaný, skončil na záchytce. Nyní mu hrozí až tři roky za mřížemi.

Ve čtvrtek před 20. hodinou vytáhl 40letý muž na Partyzánské ulici v Prostějově po předchozí hádce zavírací nůž, kterým začal mávat před svým protivníkem se slovy, že ho připraví o život. Ten před ním začal utíkat a agresivní muž ho pronásledoval. To mu ale dlouho nevydrželo a zmizel v prostějovských ulicích. Nikomu se naštěstí nic nestalo. Do půl hodiny po oznámení policisté agresivního muže našli na Kostelecké ulici a zadrželi ho. Na základě rozhodnutí lékaře skončil na záchytce. „Dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 2,12 promile alkoholu v dechu a orientační test na přítomnost jiných návykových látek měl pozitivní výsledek na látku kokain a amfetamin/metamfetamin,“ vysvětlila policejní mluvčí Miluše Zajícová. Po noci strávené na záchytce další den putoval znovu na policejní služebnu, kde mu bylo sděleno podezření z trestného činu nebezpečné vyhrožování, pak byl propuštěn na svobodu. Hrozí mu až tři roky za mřížemi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.