Park Michalov v Přerově se chystá na své velké výročí

Tento týden začala rekonstrukce veřejných toalet, foto Magistrát města Přerova

PŘEROV – Městský park Michalov v Přerově, na který jsou obyvatelé města náležitě hrdí, letos slaví 120 let od svého založení. Do léta by měl být díky milionové investici ze strany města v plné parádě. Poslední únorový týden začala kompletní rekonstrukce veřejných toalet, vylepšit by se dále mělo dětské hřiště, opravit oplocení a město také hledá nového nájemce do opuštěné restaurace.

Největší částka půjde do kompletní opravy sociálního zařízení u bistra U Králíčka, které se nachází v těsné blízkosti brány do parku. „Rekonstrukce bude probíhat takříkajíc od základu, a to včetně elektroinstalace, vodoinstalace a kanalizace. Čeká nás demontáž staré a montáž nové bílé techniky, na stěnách budou nové obklady, na zemi nová dlažba. Vyměníme i dveře,“ popsal náměstek přerovského primátora Miloslav Dohnal.  Práce za 683 tisíc korun byly zahájeny v posledním únorovém týdnu a hotovy budou za dva měsíce. „Po dobu oprav jsou veřejné toalety uzavřeny a situace je vyřešena přistavenými mobilními WC,“ podotkl vedoucí odboru majetku města Alexandr Salaba.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Další úpravy

Další investice jsou naplánovány na dětském hřišti u bistra. „Prostřednictvím technických služeb plánujeme provést opravu dlážděného chodníku, který slouží jako dráha pro dětská odrážedla a koloběžky. Staré a nevyhovující dětské prvky budou odstraněny a malí návštěvníci se mohou těšit na novou sestavu v podobě hradu, která přijde na 155 tisíc korun,“ uvedla Michaela Kašíková z přerovského magistrátu. Ta také připomněla, že se za 164 tisíc bude pořizovat nové oplocení kolem plochy na volejbal – to současné poškozené bude nahrazeno novým z kari sítě. Peníze poputují rovněž do hřiště u restaurace; tam je v plánu oprava pískové plochy, kde je dlouhodobý problém s tvorbou kaluží po vydatnějších deštích. „Svrchní vrstva bude odstraněna a následně vysypána kamínkem.  I na tomto hřišti budou některé prvky odstraněny a v průběhu roku doplněny novými,“ podotkla Kašíková.

Hledá se nájemce restaurace

A zástupci města myslí i na to, aby restaurace – která je momentálně uzavřena – měla co nejdříve nového a spolehlivého nájemce. „Mohu potvrdit, že aktuálně máme tři zájemce o provozování, takže se Přerované nemusejí obávat, že by restaurace zůstala uzavřená. V současné době jsme zájemce vyzvali, aby nám předložili svou představu o provozu,“ řekl náměstek Miloslav Dohnal.

A na úpravách Michalova už pracují také zahradníci, kteří se museli popasovat s tím, že koncem února panovaly jarní teploty. „Ošetřili jsme magnólie řezem, aby byly na jaře krásné – a připravili pro ně konstrukci, neboť větve jsou těžké. Ošetřili jsme také trvalky, pohnojili trávníky a od 15. května přijde na řadu květinová výsadba, na kterou se Přerované tradičně těší,“ sdělila na závěr Lenka Zábojníková z Technických služeb města Přerova.