Zoo Olomouc upravuje ceny vstupného

Vstup do Zoo Olomouc, foto Wiki Commons Kořínek, licence CC BY-SA 3.0

OLOMOUC – Od 1. března Zoo Olomouc upravuje ceník vstupného. Standardní vstupné pro jednotlivce se zvýší o 20 korun a nově se zavádí rodinné vstupné ve čtyřech variantách. Cena vláčku se zvýší o 10 korun, vstupné pro školy a psy se nemění.

Při návštěvě zoologické na Svatém Kopečku u Olomouce více zaplatí jednotlivci, nově se zavádí rodinné vstupné ve čtyřech variantách. Mírně si připlatíte také za vláček, zatímco vstupné pro školy a psy se nemění. Dvě koruny z každé vstupenky poputují na podporu záchranných projektů ohrožené přírody. „Rodinné vstupné přinášíme nově ve formátu 2+1, 2+2, 2+3, 2+4, přičemž u variant 2+1 a 2+4 bude navýšeno jen o 10 Kč. Navýšení běžného vstupného jsme dlouhý čas odkládali z důvodu budování inženýrských sítí, z něhož pramenila jistá omezení pro návštěvníky, kterých jsme si byli vědomi. Vstupné pro školy a psy zůstává neměnné, cena vláčku se z původních 50 Kč navyšuje na 60 Kč,“ přibližuje ředitel Zoo Olomouc Radomír Habáň.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Moderní zoologická zahrada chrání zvířata a jejich přirozené prostředí

Zoo Olomouc se tak tímto krokem zapojuje do finanční podpory svých záchranných projektů, neboť jednou z hlavních úloh moderních zoologických zahrad je ochrana zvířat a jejich přirozeného prostředí, ve kterém žijí. Zahrada je členem České koalice pro ochranu biodiverzity, která sdružuje nejenom zoologické zahrady, ale i neziskové organizace a společnými silami působí ve vybraných lokalitách k ochraně přírody.

Organizace pomáhá zvláště v rozvojových oblastech se vzděláváním veřejnosti a snaží se různými akcemi a ekologickými aktivitami a konferencemi upozornit na nutnost ochrany životního prostředí. Zoo se dále aktivně podílí na řadě záchranných projektů, z čehož nejvýznamnější je záchranný program Kukang, věnující se ochraně outloňů a jejich biotopu na Sumatře, dále Trengilling program a programy další. Prozatím tyto projekty podporovala převážně formou členství, motivací dalších organizací, propagací, osvětou a vzděláváním veřejnosti na rozdíl od jiných zoologických zahrad po celém světě, které své záchranné programy a projekty podporují finančně.