Na Štědrý den přepadl hernu, teď už je za mřížemi

Plynová pistole
Plynová pistole, foto Policie ČR

OLOMOUC – Neměl peníze, a tak se rozhodl přepadnout hernu. Vůbec se mu to ale nevyplatilo, policie třiatřicetiletého recidivistu dopadla a soud ho poslal za mříže, kde bude čekat na rozhodnutí o svém trestu.

Maskovaný muž na Štědrý den v noci přepadl hernu na Nové Ulici v Olomouci a s namířenou zbraní požadoval po obsluze vydání peněz. „Zaměstnankyně herny z obavy o svůj život vytáhla z peněženky necelých 30 tisíc korun, které položila na pult. Lupič peníze sebral a z herny odešel,“ sdělil policejní mluvčí Libor Hejtman. Přepadená žena pak loupež oznámila na policii. Policisté okamžitě rozjeli pátrání a během pár dnů zjistili pachatele. Na konci února ho zadrželi.  Třiatřicetiletý recidivista se kriminalistům přiznal a vydal jim plynovou pistoli, kterou použil při přepadení. Jako motiv činu uvedl finanční tíseň, mimo jiné čelí třem exekucím. Muž byl v minulosti už dvakrát odsouzen, z toho jednou v roce 2014 za loupež. Soud poslal recidivistu za mříže. Ve vazbě bude čekat na rozhodnutí o svém trestu, hrozí mu, že si v chládku pobude dva roky až deset let.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.