Loutkové divadlo, lidová kultura, festival nebo památka? Hlasujte o cenách kultury

Interiér rekonstruovaného Červeného kostela v Olomouci, jeden z nominovaných počinů, foto Vědecká knihovna Olomouc

OLOMOUCKÝ KRAJ – Po celý březen můžete svým hlasováním rozhodnout o tom, kdo získá Cenu veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury za rok 2023. Můžete takto podpořit svou oblíbenou osobnost či počin, který v uplynulém roce obohatil kulturní život v regionu.

V dubnu udělí hejtman Olomouckého kraje ceny za mimořádné umělecké výkony v oblasti kultury. Prostřednictvím internetového hlasování můžete rozhodnout o tom, kdo získá Cenu veřejnosti Olomouckého kraje za výjimečný počin v oblasti kultury za rok 2023. „Letos mohou lidé volit z pěti nominací. Je mezi nimi Loutkové divadlo Starost, znovuotevření Arcidiecézního muzea a Zdíkova paláce, Červený kostel jako místo kultury, setkávání a vědění, Festival filharmonie Olomouc nebo paní Hana Pospíšiliková, která se zasazuje o sjednocení a rozvoj hanácké tradiční lidové kultury a folklorismu,“ uvedl Jan Žůrek, krajský radní pro oblast kultury.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Přehled nominovaných osobností a počinů najdete ZDE.  Vítěze ostatních kategorií vyhlásí krajské zastupitelstvo. Na slavnostním předávání 18. dubna v Červeném kostele v  Olomouci dostanou vítězné osobnosti od zástupců kraje umělecké dílo keramičky Anny Dvořákové z ateliéru Stika ceramics.

Ceny za přínos v oblasti kultury vyhlašuje Olomoucký kraj od roku 2006. Za tu dobu vyznamenal řadu osobností i významných kulturních počinů v celém regionu. Loni cena veřejnosti putovala rekonstruovanému zámku Skalička v Zábřehu.