Chovatelka ze Šumperska měla týrat koně, veterinární správa jí zanedbaná zvířata odebrala

Ilustrační foto Pixabay

ŠUMPERSKO – Případ problematického chovu koní v Ludvíkově na Šumpersku prověřují policisté. Krajská veterinární správa Olomouc rozhodla o odebrání všech dvaceti chovaných koní prověřované chovatelce.

Policie dostala oznámení o možném týrání koní umístěných na pastvině v Ludvíkově, části Velkých Losin na Šumpersku, v neděli 10. března. Chovatelka těchto zvířat je nyní podezřelá z toho, že jim nezajistila zdravotní péči, vhodné podmínky ani vhodnou výživu. „Provedeným šetřením se zjistilo, že prověřovaná žena v době od října do doby oznámení chovala v uvedené lokalitě na několika pozemcích celkem 20 koní různého stáří a plemene a je podezření, že těmto koním nezajistila řádnou zdravotní péči, odpovídající podmínky ani vhodnou výživu,“ sdělila policejní mluvčí Miluše Zajícová. V důsledku takto zanedbané péče mělo u 6 zvířat dojít ke zhoršení zdravotního stavu a podvýživě. Krajská veterinární správa Olomouc, která byla na místě také přítomna, rozhodla o odebrání všech chovaných koní. Policie v souvislosti s tímto případem zahájila trestní řízení pro podezření z trestného činu týrání zvířat. „Případ je v současné době na počátku prověřování,“ doplnila Zajícová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.