Usnul za volantem a skončil v příkopu zaklíněný ve svém voze

Fotky Policie ČR

MOHELNICKO – Únava včera dopoledne přemohla 34letého řidiče na Mohelnicku a on usnul za volantem. Ztratil kontrolu nad svým autem a skončil převrácený v příkopu. Z auta ho museli dostat hasiči, a to ještě může mluvit o štěstí, že se vážně nezranil.

Čtyřiatřicetiletý řidič Hyundai boural na silnici od Mohelnice na Moravskou Třebovou. „Pravděpodobnou příčinou havárie byla únava řidiče, který za volantem usnul a vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil zpětným zrcátkem do dopravní značky a do boční části nájezdu polní cesty,“ vysvětlila policejní mluvčí Miluše Zajícová. Po nárazu bylo auto odmrštěno a vletělo do vzrostlých stromů a nakonec se přetočilo na levou stranu, kde zůstalo stát v příkopu. Řidič v něm zůstal zaklíněný a ven se dostal až s pomocí hasičů. „Se zraněním lehčího rázu a z preventivních důvodů byl transportován vrtulníkem do Fakultní nemocnice Olomouc,“ dodala Zajícová. Dechová zkouška vyloučila, že by řídil pod vlivem alkoholu. Hmotná škoda byla odhadnuta na 284 000 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Místo nehody