Řidiči pozor! Mlýnská ulice v Prostějově je nově jednosměrná

Fotky Magistrát města Prostějova

PROSTĚJOV – Město Prostějov změnilo dopravní značení v Mlýnské ulici, nyní je průjezd touto ulicí pouze jednosměrný. Městská policie na tuto směnu upozorňuje hlavně řidiče, kteří místem jezdí po paměti a nesleduji dopravní značky.

V pondělí 11. března dopoledne bylo změněno dopravní značení v Mlýnské ulici v Prostějově. Ulice je teď jednosměrná, řidiči tudy projedou jenom od Palackého ulice směrem k Vodní. Zákaz vjezdu v opačném směru platí i pro cyklisty a koloběžkáře. „Šířka komunikace ul. Mlýnská je cca 7m. Aby mohlo být parkování vozidel zachováno po celé délce ul. Mlýnská, přistoupilo město Prostějov ke zjednosměrnění komunikace. 4,5m šířky komunikace tak zůstane volných, což je prostor vyhovující pro průjezd vozidla jedním směrem,“ vysvětlilo město důvod změny na webu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Ze začátku tohoto týdne strážníci upozorňovali nepozorné řidiče na změnu dopravní situace. Nadále tu budou dohlížet na dodržování předpisů. „Je velice důležité, aby si řidiči tuto změnu uvědomili a respektovali nově nainstalované dopravní značení. Tím předejdou případným pokutám za jízdu v protisměru,“ upozornila mluvčí Městské policie Prostějov Tereza Greplová.