Zemědělci zítra znovu vyrazí na protestní jízdu

Ilustrační foto z protestní jízdy zemědělců 7. března v Praze

OLOMOUCKÝ KRAJ – Zítra zemědělci po celé republice opět vyrazí na organizovanou protestní jízdu s cílem zpomalit dopravu a upozornit veřejnost na situaci v agrárním sektoru. Protestní jízda se nevyhne ani Olomouckému kraji. Ve středu 20. března v dopoledních hodinách zemědělci se svou technikou vyrazí na silnice v regionu.

Na Olomoucku vyrazí kolem 10. hodiny protestní kolona z Příkaz směrem do Olomouce, kde je naplánovaná jízda ulicemi města. Trasu můžete vidět na přiložené mapce. Další trasa vede z Loštic do Olomouce. Před Litovlí se kolona rozdělí. Cíl je u neředínského letiště, do města již technika pokračovat nebude. Základním záměrem je vyjádření protestu prostřednictvím zpomalení dopravy v době, kdy většina žáků, studentů, úředníků a pracovníků ve výrobě je na svých místech. Agrární komora a Zemědělský svaz doufají, že občané akci pochopí a že se s tím srovnají i ostatní řidiči .

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Proč protest ve středu 20. března?

Ve čtvrtek 21. března se totiž bude na Evropské radě jednat mimo jiné i o otázkách dovozu komodit ze třetích zemí a také o spuštění krizového balíčku, proto se zemědělci u nás rozhodli na žádost polských kolegů připojit k jejich protestům dopoledne 20. března od 10 do 12 hodin. Podle informací od Poláků se do této akce mají zapojit i další země. „Naši zemědělci chtějí pracovat, chtějí pečovat o krajinu a chtějí vyrábět kvalitní a bezpečné potraviny. Sami nejlépe vědí, že jsou potřeba na poli a ve stájích. Zároveň ale vědí, že pokud se hlasitě neozvou, bude je Evropská unie i česká vláda nadále přehlížet. Proto jsme společně s dalšími nevládními zemědělskými organizacemi vyzvali všechny zemědělce bez ohledu na velikost podniku nebo výrobní zaměření nebo členství v nějakém profesním uskupení, aby se připojili k masivní evropské akci 20. března,“ říká prezident Agrární komory České republiky Jan Doležal.

Trasa protestní jízdy v Olomouci