OBRAZEM: Hasiči jako chlapci od krav. Odvážní muži nacvičovali manipulaci se zvířaty

Fotky Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

ŠUMPERSKO – Hasiči si musí umět poradit prostě se vším, čím dál častěji také mimo jiné zachraňují zvířata nebo jsou s nimi v bezprostředním kontaktu. Právě na takové situace se připravovali tento týden v zemědělském areálu v Sudkově na Šumpersku.

„Vzhledem k tomu, že tyto zásahy přinášejí specifická rizika, připravujeme pravidelně naše příslušníky na manipulaci se zvířaty při mimořádných událostech,“ vysvětlila mluvčí hasičů Lucie Balážová. Takto zaměřený výcvik se uskutečnil právě tento týden v zemědělském areálu v Sudkově na Šumpersku, kde se výjezdoví hasiči prakticky připravovali na práci a odchyt hovězího dobytka v případě požáru, přívalových dešťů, povodní nebo jiných nebezpečných situací. Hasiči si vyzkoušeli nejen manipulaci s hospodářskými zvířaty, ale také od ošetřovatelů a zootechniků získali informace o způsobu jejich ustájení, vyvádění, chování a podobně. Teorii pak museli využít v praxi, když měli v druhé části výcviku odchytit asi třicet jalovic a zahnat je zpět do jejich boxů. I když se zvířatům na svobodě líbilo, nakonec se všechny krávy bez újmy na zdraví vrátily do svých stání. Můžete se podívat také na video z tohoto výcviku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.