Klikl na odkaz v esemesce a přišel o tisíce korun

Ilustrační foto

ŠUMPERK – Na šumperské policisty se obrátil čtyřiatřicetiletý muž s tím, že byl podveden. Klikl totiž na podvodný odkaz v esemesce, podle které prý mu pošta nemůže doručit zásilku, protože má neúplnou nebo nejasnou adresu.  Muž přišel o tisíce korun.

Podvedený muž policistům řekl, že mu na konci března přišla esemska o nemožnosti doručení zásilky z důvodu neúplné nebo nejasné adresy. Vzhledem k tomu, že skutečně očekával zásilku, klikl na přiložený odkaz ve zprávě. Tak se dostal se na podvržené stránky České pošty, o kterých si myslel, že jsou pravé. Tady vyplnil všechny požadované údaje o sobě i o platební kartě včetně doby platnosti a autorizačního kódu. Přepsal do nich i šestimístný kód, který mu přišel z banky. „Neznámý pachatel pak z účtu poškozeného prostřednictvím platební karty provedl čtyři zahraniční platby,“ informoval policejní mluvčí Libor Hejtman. Muž přišel celkem o 17 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.