Rvačka na zastávce MHD. Černí pasažéři napadli řidiče autobusu

Ilustrační foto Google Maps

OLOMOUC – Na svou včerejší směnu nebude dobře vzpomínat 55letý řidič autobusu MHD v Olomouci. Navečer ho totiž na jedné ze zastávek napadli černí pasažéři. V nedaleké restauraci krátce poté zase řádil opilý host, který nechtěl zaplatit za svoji objednávku.

K napadení řidiče autobusu došlo kolem půl sedmé večer na zastávce MHD Profesora Fuky na Hněvotínské ulici v Olomouci. „Dle zjištěných informací chtěl 55letý řidič autobusu vyloučit z přepravy dva muže a jednu ženu, jelikož neměli jízdenku,“ objasnila policejní mluvčí Ivana Skoupilová. Těmto se to ale nelíbilo a jeden z mužů a žena ho fyzicky napadli. Přítomní cestující se snažili řidiči pomoci, avšak když 32letá žena stojící na zastávce dvojici okřikla a začala volat na linku 158, rozběhl se proti ní jeden z útočících mužů a praštil i ji. Pak oba agresoři utekli neznámo kam ještě před příjezdem policie. Třetí černý pasažér, který se do útoku nezapojoval, počkal na příjezd policistů, a ti zjistili, že je na něj vydán příkaz k zatčení. Po útočnících policie pátrá.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

V nedaleké restauraci měl 31letý muž fyzicky napadnout hosta restaurace, když se snažil zastat barmanky, jelikož muž odmítal zaplatit plnou cenu za svoji objednávku. „Zjevně posilněn alkoholem začal zuřit a řvát po restauraci, přičemž se ohnal po 48letém hostovi, který se snažil situaci uklidni,“popsala dále Skoupilová. Pak celý rozzuřený utekl z restaurace a svůj vztek si chtěl nejspíš vybít, a proto venk u vzal zaparkované kolo a mrštil jím o zem. Když už od restaurace odcházel pryč, narazil na policisty, kteří tu pátrali po agresivních černých pasažérech z předchozího případu. „Jelikož byl pachatel označen svědky události, policisté neváhali a muže na místě zadrželi. Protože byl zadržený muž zjevně pod vlivem alkoholu, skončil na záchytce k vystřízlivění,“ uzavřela Skoupilová.

V obou případech hrozí útočníkům za výtržnictví až dva roky za mřížemi.