Silnice z Uničova do Troubelic je po půl roce opravená a může sloužit řidičům

Foto K rajský úřad Olomouckého kraje

UNIČOVSKO – Tři a půl kilometrů opravené silnice mají k dispozici řidiči, kteří jezdí mezi Uničovem a Trmoubelicemi. Oprava silnice třetí třídy číslo 31548 tam probíhala půl roku a práce přišly na 33,5 miliónů korun.

„Rekonstrukce silnic nižších tříd je, vzhledem k jejich stavu, nutná a pro vedení kraje důležitá. Vloni se nám v tomto směru podařilo odvést obrovský kus práce, ve kterém pokračujeme i letos. Celkem opravíme padesát devět silnic nižších tříd a mostů,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje. Silničáři mezi Uničovem a Troubelicemi nevyměnili jen samotný asfaltový koberec, ale opravili také příkopy a krajnice, povrch autobusových zálivů a obrubníky. Podél silnice je také nové dopravní značení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Finanční náklady za Správu silnic Olomouckého kraje činily třiatřicet miliónů korun, z toho 12,5 miliónu korun pokryla dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Obec Troubelice do stavby investovala půl miliónu korun.