Stavba mostu na víkend uzavře příjezd do Olomouce

Starý most přes Pražskou, foto Google Maps

OLOMOUC – Stavba nové lávky přes Pražskou postupuje do další fáze. O víkendu 13. a 14. dubna se pro individuální a nákladní dopravu kvůli výstavbě podpěrné konstrukce uzavřou v místě stavby všechny jízdní pruhy v obou směrech. Tato úplná uzavírka však neplatí pro MHD.

Na místě starého mostu přes Pražskou, který stavební firma odstranila na podzim loňského roku, nyní vzniká nová lávka. „Od poloviny února stavba mostu omezuje dopravu v jednom jízdním pruhu v každém směru, nyní je důvodem víkendové úplné uzavírky výstavba podpěrné konstrukce s překlenutím jízdního pruhu pomocí ocelových nosníků, včetně provedení ochrany proti pádu předmětů na vozovku,“ sdělila mluvčí olomouckého magistrátu Jana Doleželová. Podpěrná konstrukce pak bude sloužit pro bednění nové nosné konstrukce.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Lávku spojující Neředín a Řepčín využívali zejména chodci a cyklisté pro překonání frekventované čtyřproudé silnice. Důvodem její rekonstrukce byl dlouhodobě špatný technický stav. Starý most nahradí nová třípolová lávka z předpjatého betonu, opět pro pěší a cyklisty. Přípravné práce začaly ještě před koncem loňského roku, hotová by měla být do 10. srpna.

Zakázku se na podzim loňského roku podařilo vysoutěžit výrazně levněji a s financováním navíc pomůže vysoká dotace. Předpokládaná cena zakázky byla 33,6 milionů korun s DPH, vítězná firma STRABAG ji provede za 21,6 milionu korun s DPH. Zhruba 20 milionů korun pokryje dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury.