Z bytu v Prostějově byla slyšet jen tekoucí voda, za dveřmi na strážníky čekalo nemilé překvapení

Ilustrační foto

PROSTĚJOV – Náročnou službu měli prostějovští strážníci v úterý 9. dubna, když vyjížděli otevřít byt, kde byla tři dny slyšet tekoucí voda a nikdo nereagoval na zvonění. Po otevření bytu mohli jeho obyvatelI poskytnout už pouze jednu z posledních služeb.

Obyvatelé jednoho domu v Prostějově přivolali v úterý 9. dubna strážníky s tím, že v jednom z bytů slyší již tři dny téct silný proud vody a jeho obyvatele už nějakou dobu neviděli. Strážníci na místě potvrdili, že je na chodbě slyšet tekoucí voda a na zvonění nikdo nereaguje. Protože měli podezření, že může dojít k větší škodě na majetku nebo je ohrožen život nebo zdraví osoby, rozhodla hlídka o otevření bytu. K odbornému otevření dveří na místo přivolali hasiče. „V bytě byl zjištěn jeho uživatel bez známek života. Jednalo se o muže ve středních letech,“ informovala mluvčí Městské policie Prostějov Tereza Greplová. Protože za dveřmi bytu našli mrtvého člověka, přivolali státní policii, která si celý případ převzala k dalšímu šetření.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Senior ležel na zemi v bytě tři dny

Tentýž den dopoledne vyjížděli k podobnému případu na Dolní ulici v Prostějově, kdy dostali oznámení formou SMS zprávy od Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje, že v jednom bytě leží nemohoucí člověk na zemi. Byt otevřeli také hasiči a ti spolu se strážníky našli na zemi ležícího seniora. „Muž na zemi ležel tři dny, než ho někdo uslyšel a zavolal mu pomoc,“ uvedla k tomuto případu Greplová. Přivolaní záchranáři odvezli pětasedmdesátiletého muže do nemocnice.