Zloděj řádil v zahrádkářské kolonii v Prostějově

Foto Policie ČR

PROSTĚJOV – Ze soboty 13. na neděli 14. dubna měla prostějovská zahrádkářská kolonie blízko Průmyslové ulice v Prostějově nezvanou návštěvu. Zloděj vnikl na šest pozemků, kde se dostal do chatek, kůlen, přístavků a přístřešků a nechal za sebou škodu v desítkách. tisíc korun.

Zloděj si očividně nelámal hlavu s tím, jak se dostane tam, kam potřebuje. „Do všech objektů vniknul násilím převážně po odstranění visacích zámků,“ upřesnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. Uvnitř bral vše, co mu přišlo pod ruku a co mělo nějakou hodnotu. Majitelům chybělo především zahradní nářadí jako pily, sekačky, zahradnické nůžky, čerpadla, pily a křovinořezy, také propanbutanové láhve a další. Před jednou z chatek ukradl dokonce odpočinkovou zahradní lavičku. V jedné chatce našel domácí pálenku a na místě ji vypil. Spolu s nakradenými věcmi si ještě odnesl 10 piv a další dvě láhve pálenky, které našel zase jinde. Přibral i použité botasky, montérky a starý svetr. Celkově nakradl věci za necelých 45 000 korun a způsobil škodu poškozením za 3 500 korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.