V pátek měřili policisté po celém kraji rychlost. Na pokutách vybrali skoro dvě stě tisíc

Ilustrační foto Policie ČR

OLOMOUCKÝ KRAJ – Celorepubliková akce Speed Marathon 2024 proběhla v pátek 19. dubna také v Olomouckém kraji. Dopravní policisté při ní kontrolovali dodržování rychlostních limitů v obcích i mimo obec. Přestože na tuto akci předem upozorňovali, našla se skoro stovka řidičů, kteří nejvyšší povolenou rychlost překročili.

O chystané celorepublikové akci Speed Marathon 2024 jsme vás informovali ve čtvrtek v tomto článku. V pátek 19. dubna v jejím rámci policisté v kraji zkontrolovali 209 vozidel a řešili celkem 133 přestupků. „Nejvyšší povolenou rychlost překročilo 92 řidičů, dvěma z nich policisté na místě zadrželi řidičské průkazy, dalšímu z řidičů policisté zadrželi řidičský průkaz kvůli jeho ovlivnění alkoholem,“ informovala o výsledcích této akce v kraji policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Mezi další nejčetnější přestupky patřil špatný technický stav vozidel, nesprávný způsob jízdy nebo předjíždění v místech, kde je to zakázáno, ale také držení telefonu během jízdy. Příkazem na místě policisté vyřešili 119 přestupků, na pokutách vybrali částku 198 200 korun. Zbývajících 14 přestupků oznámili k projednání příslušnému správnímu orgánu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.