Řidiči bourali v dešti. Na několik hodin zablokovali dálnici na Litovelsku

Dálnice D35 ve směru na Mohelnici včera kolem 20. hodiny, fotky Policie ČR

LITOVELSKO – Změna počasí včera večer zřejmě zaskočila některé řidiče a ti bourali na mokrém povrchu silnice. Dálnici D35 na Litovelsku tak zablokovaly dvě nehody, kdy řidiči dostali v hustém dešti smyk. Nikdo se naštěstí nezranil, hmotná škoda ale rozhodně nebyla zanedbatelná.

První nehoda se stala včera krátce po 20. hodině na dálnici D35 za sjezdem na Mladeč na Litovelsku ve směru na Mohelnici. „Podle zjištěných informací 48letý řidič vozidla zn. Opel dostal na mokré vozovce smyk, jelikož nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem a vlastnostem vozidla a také povětrnostním podmínkám (hustý déšť),“ sdělila policejní mluvčí Ivana Skoupilová. Pravou stranou auta narazil do svodidel, od kterých se odrazil do levého jízdního pruhu a levou stranou auta pak narazil do středových svodidel, kde se zastavil. Provoz v místě byl omezen na dvě hodiny. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil, hmotná škoda na autě a na svodidlech byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun. Policisté dali řidiči dýchnout a zjistili, že nebyl pod vlivem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Brzo se stala další nehoda v druhém směru.

Další nehoda na téže dálnici se stala před 22. hodinou za sjezdem na Unčovice za Litovlí ve směru jízdy na Olomouc. „Podle zjištěných informací 50letý řidič vozidla zn. Škoda nepřizpůsobil rychlost jízdy povětrnostním podmínkám (silný déšť) a technickému stavu komunikace. Na mokré vozovce dostalo auto smyk, vyjelo vpravo mimo komunikaci a narazilo do postranních svodidel,“ vysvětlila Skoupilová. Ve stejný čas tudy projížděl 28letý řidič s kamionem, který se snažil havarovanému autu vyhnout. Najel ale na jeho plastové úlomky, které poškodily pravé zadní kolo na tahači. Dálnice pak  byla ve směru na Olomouc téměř tři hodiny uzavřena. Při nehodě se nikdo nezranil, dechové zkoušky u řidičů vyloučily přítomnost alkoholu. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 520 tisíc korun.

Nabouraný Opel
Nabouraná Škoda