Veřejné záchody na tržnici v Prostějově se opraví, trhovci dostanou nové stoly

Foto Magistrát města Prostějova

PROSTĚJOV – Zatímco zděná část městské tržnice v Prostějově šla k zemi, veřejné záchody zůstaly stát. Ba co víc, město vyčlenilo peníze ze svého rozpočtu na jejich opravu. Našly se i peníze na pořízení nových stolů pro trhovce.

Prostějovští radní vyčlenili 750 tisíc korun na opravu ošklivých veřejných záchodů na městské tržnici. „Předmětem akce je kompletní oprava interiérů sociálního zařízení na tržnici.Provedení nových vnitřních rozvodů kanalizace, vody a elektroinstalace, nové obklady a dlažby, osazení nových zařizovacích předmětů a vnitřních dveřních křídel. Dále opravy a výmalby vnitřních omítek, včetně nátěrů ocelových zárubní a vnějších plechových dveří,“ popsal náměstek prostějovského primátora Jiří Rozehnal. V částce je zahrnuta i rezerva na další práce ve výši asi 200.000 korun. „Důvodem je skutečnost, že se zde doposud neprováděly žádné stavebně technické průzkumy a sondy. Při těchto opravách tak může dojít k dalším nepředvídatelným výdajům,“ dodal Rozehnal.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Trhovci dostanou nové stoly

Za dalších 230 tisíc korun město pořídí nové stoly pro trhovce, kteří prodávají své výpěstky na městském tržišti. „Půjde celkem o 80 stolů, které nahradí stávající prodejní stoly. Ty již nejsou v dobrém technickém stavu. V rozpočtu na letošní rok však nebyly finance pro tento účel vyčleněny, proto jsme na radě schválili potřebné rozpočtové opatření. Pevně věřím, že budou trhovci nejen s novými stoly, ale i okolním prostředím spokojeni,“ vysvětlila náměstkyně primátora Milada Sokolová.