Pohádková zahrada a spousta dobrot. Dětský gastrofestival se blíží

Foto archiv Pradědova dětského muzea

ŠUMPERSKO – Domečky jako z pohádky, kostýmy a snad i kouzla čekají na děti v zahradě Pradědova dětského muzea v Bludově ve dnech 8. a 9. června. A protože půjde o Dětský gastrofestival, tak se můžete těšit na výborné, kvalitní lokální jídlo, které si malí kuchaři připraví v rámci tradičních dílniček sami.

„Premiéru budou mít právě dětské domečky, které nově připravujeme na zahradě. V době konání festivalu bude muzeum otevřeno od 9 do 18 hodin a stanoviště na zahradě a dílničky  se otevřou  od 10 do 17 hodin,“ upřesnila Pavla Juřinová z Pradědova dětského muzea v Bludově. Dospělí ocení dobroty z grilu, domů si mohou odnést skvělé regionální produkty.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Kupte si vstupenky včas

Už nyní je možné zakoupit si celodenní vstupné pro dítě za 250 korun, pro batolata (do 90 centimetrů) za 90 korun a cena vstupného pro dospělé činí 65 korun, a to na webu nebo přímo v Pradědově muzeu v Bludově. „Doporučujeme pořídit si je předem, protože kapacita Pradědova muzea je omezená,“ doplnila za pořadatele Pavla Juřinová.

Pořadatelé tradičně spolupracují s místními producenty, především s držiteli regionální ochranné známky JESENÍKY originální produkt®.