Policisté řešili o víkendu opilého motorkáře i řidiče dodávky

Fotky Policie ČR

PŘEROVSKO – V neděli 26. května řešili policisté na Přerovsku motorkáře, který se zranil při nehodě, a  řidiče dodávky, na kterého narazili při silniční kontrole. Oba měli hodně popito.

V neděli 26. května po třinácté hodině boural opilý motorkář v Milenově. „Šestatřicetiletý řidič motocyklu jel z Milenova směrem na Podhoří a při průjezdu levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost, dostal smyk a havaroval mimo komunikaci,“ informovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Dechová zkouška ukázala, že řidič měl hodně popito. Nadýchal totiž skoro dvě a půl promile.  Zraněný motorkář byl převezen do nemocnice v Hranicích. Policisté odhadli škodu na 50 tisíc korun. Motorkáři hrozí za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky šest měsíců až tři roky za mřížemi, pokuta a zákaz řízení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Opilý řidič dodávky

Neuplynuly ani tři hodiny a policisté řešili dalšího opilého řidiče. Tentokrát v Dolním Újezdě, části Skoky. Třiapadesátiletý řidič Volkswagenu Transporter při silniční kontrole nadýchal 3,19 a 2,93 promile. Na místě přišel o řidičák a za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až jeden rok za mřížemi, pokuta a zákaz řízení.

Havarovaná motorka