Dvě bouračky motorek v Olomouci, obě zavinili řidiči aut

Bouračka na Schweitzerově, fotky Policie ČR

OLOMOUC – Tři lidé, kteří cestovali na motorkách, skončili při nehodách v Olomouci v nemocnici. První bouračka se stala už v pátek, kdy se zranil teprve 16letý motorkář. Při nedělní bouračce se zranil 56letý motorkář  a jeho 26letá spolujezdkyně.

V pátek 31. května před 14. hodinou se stala bouračka mladého motorkáře a Octavie v Olomouci na křižovatce ulic Schweitzerova a Ibsenova. Šestnáctiletý mladík na motorce Yamaha jel po hlavní Schweitzerově směrem k Polské a snažil se zabránit srážce s Octavií. „Její 24letý řidič jedoucí z vedlejší ulice Ibsenova při vjíždění na hlavní pozemní komunikaci najel do prostoru křižovatky právě v moment, kdy zleva přijížděl motorkář. Ten při vyhýbacím manévru vyjel mimo komunikaci a upadl na zem,“ popsala policejní mluvčí Ivana Skoupilová. Při pádu se zranil a sanitka ho převezla do Fakultní nemocnice (FN) Olomouc. Dechová zkouška vyloučila u obou řidičů vliv alkoholu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Náklaďák nedal pozor na motorku

Druhá nehoda motorkáře se stala v neděli 2. června. „ V neděli 2. června kolem půl třetí odpoledne došlo na komunikaci I. třídy číslo 35 v katastru místní části Olomouc-Řepčín ve směru jízdy od Ostravy na Olomouc k dopravní nehodě. 52letý řidič nákladního vozidla zn. Mercedes-Benz při přejíždění z levého jízdního pruhu do pravého ohrozil posádku motocyklu zn. Honda,“ vysvětlila Skoupilová. Pravé zpětné zrcátko náklaďáku mělo narazit do přilby 26leté spolujezdkyně. V důsledku toho motorka i s osádkou spadla. Při tom se zranil jak řidič motorky, tak i jeho spolujezdkyně, kteří rovněž skončili ve FN Olomouc. Také v tomto případě dechová zkouška u řidičů vyloučila vliv alkoholu.

Bouračka na silnici první třídy číslo 35